Jak się wymierzyć ?

Jak prawidłowo się wymierzyć !?

Joanna Adamczyk

Asia Adamczyk

MOJE DROGIE … 

   Ponieważ ostatnio mam coraz więcej zapytań z Waszej strony jak prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza, postanowiłam napisać ten krótki poradnik, aby ułatwić Wam Kobitki trochę życie…
   Na wstępie jedna, ogromna prośba !!! … Moje Drogie – nie przywiązujcie się zbytnio do „literek” określających rozmiar i nie traktujcie tego, jako wyznacznik przy kupowaniu kolejnych modeli staników. Generalnie, w myśl zasady, że „rozmiar-rozmiarowi nie jest równy”… a to dlatego, że każdy producent bielizny stosuje własną tabelę rozmiarów oraz numerację miseczek. Mogą zdarzyć się rozbieżności pomiędzy różnymi firmami. Zdarzają się one również w obrębie tej samej marki ze względu na np. rodzaj użytego materiału oraz konstrukcji biustonosza.

A TERAZ SEDNO:
 
   Aby dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza potrzebujemy dokładnie wymierzyć obwód swojej klatki piersiowej. Pierwszego pomiaru dokonujemy DOKŁADNIE POD BIUSTEM i na wydechu. Otrzymany wynik zaokrąglamy w dół do ok 5 cm. Następnie mierzymy się w biuście na wysokości brodawek. Najlepiej jest to zrobić w miękkim biustonoszu lub bez biustonosza. Przy wiotkim, „zmęczonym” biuście możemy dokonać pomiaru lekko pochylając się do przodu. Różnica między obwodem w biuście i pod biustem wskaże nam wielkość miseczki.
   To jest ten moment, kiedy – aby sprawdzić rozmiar biustonosza powinnyśmy sięgnąć po tabelę rozmiarów konkretnego producenta.
 
Ale LICZBY i LITERKI W KATALOGU TO NIE WSZYSTKO !!!
 
   Co ciekawe, Panie o identycznych „wymiarach” mogą nosić różne rozmiary staników. W obu przypadkach równie dobrze dobrane. Zdarza się często, że dobrze dobrany biustonosz nie pokrywa się z tabelą rozmiarów. I tu z pomocą przyjdzie profesjonalna brafitterka, która potrafi dobrać nie tylko ROZMIAR ale również model, i konstrukcję biustonosza odpowiedni do potrzeb konkretnego biustu.
   Przy prawidłowym dopasowaniu biustonosza pas obwodu leży równolegle do podłogi, na całej swojej długości (na tej samej wysokości z przody i z tyłu). Fiszbina biustonosza obejmuje całą pierś i celuje w środek pachy, natomiast na mostku przylega do klatki piersiowej. Miseczka przylega gładko do ciała, nie odstaje, nie marszczy się i nie „przecina biustu”. Linia biustu jest gładka na krawędzi miseczki a pod pachą nie tworzą się fałdki.
 
I TYLE…