LIVE – biustonosze +SIZE

LIVE – biustonosze +SIZE

Witajcie serdecznie – tu Wasz Brafitterka Asia 🙂

Dzisiaj kolejne nasze spotkanie on line… mam nadzieję, że temat będzie dla Was równie atrakcyjny jak poprzedni dotyczący Biustonoszy Sportowych…

A jest nim: „Biustonosze dla Pań plus size”. Postaram się Wam opowiedzieć o biustonoszach, które poradzą sobie z Waszymi krągłościami oraz na co należy zwracać uwagę kupując dla siebie biustonosz.

Zacznijmy od wyjaśnienia co właściwie oznacza plus size…

Jaki rozmiar to już plus size… ?

Powszechnie przyjęło się, że rozmiar plus size to sylwetki w rozmiarze odzieży od 44 w górę…o plus size w bieliźnie mówimy w przypadku rozmiarów powyżej 85. Niestety wiele modeli kończy się właśnie na tym obwodzie… niektóre marki szyją biustonosze tylko i wyłącznie do rozmiaru 85. Ale nie martwcie się… są też marki plus size, które specjalizują się w obwodach powyżej tego rozmiaru np. Samanta, Nessa, Gorsenia.

Biustonosze w obwodach 85 i powyżej tego obwodu są coraz częściej spotykane w salonach bielizny, jako oferta dla kobiet PLUS SIZE.

Przy obwodach powyżej 85cm pod biustem, szczególnie ważny jest szeroki i stabilny pas obwodu…To właśnie ten element biustonosza istotny jest przy zebraniu i wygładzeniu tkanki na plecach i pod pachą. Niestety wiele Pań w tych rozmiarach czyli powyżej 85 dobiera zbyt luźne obwody, obawiając się wałeczków na plecach czy pod pachą. Pamiętajmy jednak, że tylko odpowiednia długość obwodu podtrzyma, nam biust na odpowiedniej wysokości. Dobrze zebrany i uniesiony biust daje nam efekt wyszczuplenia sylwetki. I odwrotnie za luźny obwód spowoduje, że piersi będą nam opierać się o brzuch co wizualnie poszerzy całą sylwetkę.

Drogie Panie… „Lepiej żeby z tyłu się wpijało, niż na brzuchu nam wisiało.”

Ale wróćmy do tych niechcianych „wałeczków” na plecach… Za luźny pas biustonosza, powoduje jego podnoszenie się na plecach ku górze, ponieważ jest ciągnięty do góry przez ramiączka, z przodu obciążone przez biust. W ten to sposób „wałeczek na plecach” przesuwa się ku górze, co jeszcze bardziej uwydatnia nierówności na nich. Pamiętajmy,  że biustonosz musi być na tyle ciasny aby pas biustonosza z tyłu pozostał na tej samej wysokości co z przodu. W ten sposób piersi będą prawidłowo dobrze podtrzymane – co tak jak mówiłam – optycznie wyszczupli nam całą sylwetkę i nikt nie zwróci w tym  momencie uwagi na wałeczki.

To czy fałdki są bardziej lub mniej widoczne, tak naprawdę zależy nawet i od struktury naszego ciała. Jeżeli posiada ono bardziej zwartą strukturę – to są one mniej wyeksponowane, natomiast jeżeli tkanka jest nieco luźniejsza i mniej zwarta to efekt „uwypuklenia” będzie bardziej widoczny.

Dlatego tak istotna jest szerokość tego obwodu, który da nam lepszy efekt wygładzenia tkanki na plecach.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy biustonoszach w rozmiarach plus size?

Na rodzaj użytego materiału…Materiał powinien być bardzo dobrej jakości ze względu na dużo większe obciążenie, którym poddawany jest biustonosz w większych rozmiarach. Dobry biustonosz, uszyty jest z dobrej jakości materiałów dostosowanych do wymagań rozmiarowych.

Podobnie z pasem obwodu – materiał  z jakiego wykonany jest pas obwodu nie powinien być zbyt elastyczny, ponieważ może szybko się rozciągnąć i wówczas wpijać się w ciało, zamieniając się w „sznurki” przy naciągnięciu. Stabilny i szeroki tył biustonosza rozłoży ciężar na większej powierzchni ciała nie będzie się rolował i wbijał między fałdki na plecach.

Istotna jest również szerokość i rozciągliwość ramiączek. Szerokość ramiączka powinna być dostosowana do wielkości i ciężaru samego biustu. Dodatkowo – są modele, które posiadają ramiączka z amortyzującą wyściółką bądź są podszyte miękką pianką, co wpływa na większy komfort podczas noszenia stanika.

Zdarza się również, że pani o sylwetce „plus size” miewają wąskie i spadziste ramiona – co powoduje zsuwanie się ramiączek. Szukajmy wówczas modeli biustonoszy, w których ramiączka wyprowadzone są bliżej środka miseczki np. LUISSE Gorsenia . Takie rozwiązanie zapobiegnie zsuwaniu się ramiączek i będzie powodowało, iż nie będą one uwierały w okolicy pachy. Taki sam efekt, uzyskamy w modelach które mają możliwość skrzyżowania ramiączek na plecach, np. RITA Samanta .

   Zwracajmy uwagę również na materiał z jakiego uszyte są miseczki biustonosza. Tutaj również materiał powinien być stabilny, nie rozciągliwy, dostosowany do ciężaru biustu, zwłaszcza dolna część miseczki, np. OMENA Nessa . Na rynku są marki specjalizujące się w bieliźnie w dużych rozmiarach. Uwzględniają one nie tylko szerszy zakres rozmiarowy, ale również  konstrukcje i kroje biustonoszy oraz potrzeby Kobiet o dużych rozmiarach. Stosowane są też inne kroje miseczek by uwzględnić większą ilość tkanki tłuszczowej w okolicy pachy oraz szersze fiszbiny. To wszystko wpływa na zwiększenie komfortu noszenia biustonosza.

Modele polecane dla Pań +Size: LUISSE Gorsenia , OMENA Nessa, RITA Samanta , INTENSA Samanta